Blog

Poradna proti rychlému stárnutí, zdravotním dopadům chronického stresu a civilizačním chorobám.

Aktuality

Dědeček anioxidant – vitamín C

18. 11. 2022

Vitamin C (askorbová kyselina, askorbát) je jedním z pro tělo zcela nezbytných vitaminů. V organismu se účastní celé řady biochemických reakcí , ve kterých je významným redukčním činidlem.

Více

Tlusté myšlení

18. 7. 2022

Také znáte ten vnitřní hlas, který nám tvrdí: „To nikdy nedokážeš, ani to nezkoušej! Kdyby ses narodil do jiné doby, na jiné místo, do jiné rodiny, tak možná“? A hlas dále pokračuje: „My jsme na tom všichni stejně. My to máme v genech. Ani nevím, jak se mi to stalo, a najednou jsem byla tlustá. Já tloustnu už jen, když se na ledničku podívám. Nebudu se zesměšňovat ve fitku mezi těmi modelkami“… A také vám lezou na nervy ti druzí, kteří mají štěstí, pořád něco zkoušejí a dokonce třeba třebas zhubnou přes 10 kilo? Kde berou tolik energie a jak skvěle vypadají?! A hlavně, bože, co všechno dokážou sníst, a vůbec nepřibírají!“

Více

Mozkový šum

7. 3. 2022

Neurony v mozku spolu neustále komunikují. Elektrická aktivita, kterou generují, vytváří trvalý šum, kterému se neurofyziologové snaží porozumět. Proč je důležitý? A pomáhá nám nebo škodí?

Více

Chronický únavový syndrom a long Covid

1. 11. 2021

Dlouhý covid, chronický únavový syndrom nebo příznaky v hlavě hypochondrů? Pacientům mnohdy nevěří lékaři ani rodiny.

Více

Postcovidová demence

7. 6. 2021

Ani vyléčení z covidu-19 nemusí být definitivní tečkou za příznaky nemoci. U některých osob se po prodělaném onemocnění objevuje tzv. post-covidový syndrom, známý také jako long covid.

Více

Štěstí je „ muška jenom zlatá“

21. 12. 2020

Štěstí je „ muška jenom zlatá“ a je jenom jedna cesta za štěstím. A to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc. Tohle rčení se k událostem tohoto roku velice hodí a změnit důsledky pandemie Covidem na naše životy je opravdu zcela mimo naši moc.

Více

Trochu jiný náhled na Covid -19 a nové postupy osobní prevence

16. 9. 2020

Stále skloňujeme jeho jméno, jakoby šlo o armádu agresorů útočících na celou planetu. Ale ……tento virus není živý organismus.

Více

CORONAVIRUS a jeho PREVENCE

31. 3. 2020

je aktuálně téma, jež se skloňuje ve všech pádech,
a proto jsme se v době, kdy počet nakažených koronavirem stoupá každý den, orientovali na to, co všechny zajímá nejvíc – jak mohu chránit sebe a svou rodinu?

Více

Biologický věk se odlišuje od údajů v kalendáři aneb aktivní dlouhověkost

17. 12. 2019

Cítíte se někdy na osmdesát a jindy na osmnáct let?
Víte, že lidská buňka je schopná se při správných podmínkách dožít 120 let?
Zajímá vás, jak jste doopravdy staří?

Více

Jarní detox

7. 3. 2019

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI? A CO RADÍ ODBORNÍCI PROTI STÁRNUTÍ?

Více

Nahoru