Aktivní dlouhověkost

Ars naturae magna est – umění přírody je mocné

Určíme vaše skutečné biologické stáří a pomůžeme překonat váš kalendářní věk.

BIOLOGICKÝ A KALENDÁŘNÍ VĚK se mohou podstatně lišit

Kalendářní věk, tj. počet let, které už máme za sebou od doby našeho narození je jen orientační číslo. Neříká nic o stavu a funkci naší tělesné schránky. Důležitější je náš biologický věk, a právě ten určuje, jak vypadáme, jak se cítíme a jakého věku a v jaké kondici se dožijeme. Rozdíl mezi chronologickým a biologickým věkem může být až dvacet let. Kalendářní věk ovlivnit nemůžeme, ale funkce našeho těla a náš biologický věk ovlivnit lze.

Chceme – li dosáhnout dlouhověkosti musíme:

  • A) Omezit tvorbu a přísun reaktivních částic volných radikálů (jenže stres a pracovní přetížení v dnešní hektické době lze omezit jen zčásti) 
  • nebo
  • B) Zvýšit jejich likvidaci. Toho lze dosáhnout buď zvýšením vrozené antioxidační ochrany nebo dodáním bioidentických hormonů, které jsou schopné uvedené radikály zlikvidovat a nastolit přirozenou hormonální rovnováhu.

Přirozená hormonální rovnováha

Bioidentický hormon je definován jako molekula identická s hormonem produkovaným lidským tělem. Po 20. roce života nám všem začne hormonů, především steroidů, ubývat.

Někomu rychleji, někomu pomalu, ale každému. Hormony, které v regeneračním programu používají, jsou biochemicky totožné s těmi, které váš organismus produkuje přirozeně. Jednotlivé hormony se vzájemně ovlivňují. Pokud změníme hladinu jedné substance, ovlivníme tím hladinu dalších. Cílem tohoto principu léčení je proto dosáhnout opětovné rovnováhy. Tím dodáme tělu základní stavební kameny k restartu metabolických procesů, které věkem vyhasínají. Tím znovu nastartujeme procesy podléhající stárnutí a tím ho zpomalíme.

Programem „Aktivní dlouhověkost“ jsme schopni stárnutí zpomalit

  • Určíme biologický věk jednotlivých částí a funkcí vašeho organismu
    K přesnému určení biologického věku jednotlivých orgánů provedeme speciální interaktivní testy. Tím zjistíme biologický věk jednotlivých orgánů, (svaly, plíce, klouby, zrak, sluch, mozek, kardiovaskulární systém…) Zjistíme také vaše stravovací návyky, závislosti, rodinné dispozice, fyzickou aktivitu a schopnost regenerace organismu.
  • Srovnáme rozdíl mezi vaším věkem biologickým a věkem kalendářním
  • Stanovíme, co potřebujete sledovat, zlepšit, trénovat. Naopak kde jste biologicky mladí a nemusíte mít obavy.
  • Pomocí přírodních potravinových doplňků dodáme tělu „ stavební kameny“, které klesající schopnosti našich buněk znovu nastartují a zpomalí stárnutí
  • Vypracujeme s vámi individuální plán včetně kontinuálního sledování
Nahoru